با تورهای بدون مجوز در یزد برخورد قانونی می‌شود

خبرگزاری ایسنا

«احمد آخوندی» با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات گردشگری سازمان یافته در قالب سفرهای گروهی به شهروندان، اظهار کرد: عزم مدیریت گردشگری در استان یزد برای برخورد با افراد فاقد صلاحیت و بدون مجوز جدی است و در گشت‌های بازرسی با آنها برخورد قانونی می‌شود.

وی با بیان این‌ که ۱۱۴ دفاتر مسافرتی و گردشگری در استان یزد دارای مجوز و فعال هستند، افزود: این دفاتر ملزم به نصب پروانه بهره‌برداری معتبر بوده و لازم است مسافران هنگام خرید تور یا سایر خدمات به مجوز مربوطه توجه کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی شهر میراث جهانی یزد گفت: ارایه خدمات تور و سفرهای گروهی در حیطه اختیارات دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری دارای مجوز از وزارت گردشگری است لذا با افرادی که بدون اخذ مجوز نسبت به برگزاری تور اقدام می‌کنند به عنوان متخلف برخورد شده و با هماهنگی مراجع ذیربط از حرکت آنان از مبدا جلوگیری می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی یزد، آخوندی در پایان با تاکید بر این‌ که مردم از سفر با کاروان‌های زیارتی و گروه‌های غیرمجاز گردشگری خودداری کنند، تأکید کرد: مردم در صورت مشاهده تخلف مراتب را به معاونت گردشگری اداره کل اعلام کنند.

با تورهای بدون مجوز در یزد برخورد قانونی می‌شود