تخریب یک ویلا در بستر تالاب انزلی

خبرگزاری ایسنا

احمد آقایی، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان در حاشیه اجرای این حکم، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۸ حکم قطعی تخریب این منزل مسکونی که در بستر تالاب انزلی بنا شده بود صادر شد ولی صاحب ملک به دلیل ارتباط با صاحبان قدرت و به قصد بی اثر کردن حکم قضایی، از اجرای آن تمرد ورزید و تاکنون نیز اجرایی نشده بود.

وی با اشاره به اینکه طی چند روز گذشته ریاست کل دادگستری استان دستور اجرا شدن این حکم را صادر نمودند گفت: پس از تخریب محوطه بیرونی منزل، بنا به درخواست صاحب ملک سه روز فرصت داده شده است تا سازه های خانه توسط خود فرد تخریب شود.

آقایی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با تمامی متجاوزین و متعرضینی که قصد تجاوز به بیت المال و انفال را دارند مماشات ننموده و در راستای قانون با آنان برخورد قاطع خواهد کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با بیان اینکه نیروی انتظامی پس از صادر شدن رای قلع و قمع بنا با ادارات و سازمان های متولی مکاتباتی را جهت تخریب و همچنین عدم ارائه خدمات انشعابات و امتیازات منزل مسکونی انجام داده بود، گفت: متاسفانه در موعد مقرر ترتیب اثر داده نشده و اذا برای مدیران این نهادها پرونده ترک فعل تشکیل داده شده و به اتهامات آنان رسیدگی می شود.

تخریب یک ویلا در بستر تالاب انزلی