۵۰ تن مرغ منجمد در کرمانشاه توزیع می شود/ ۱۰۵ تن روغن ذخیره داریم

خبرگزاری ایسنا

شهریار قاسمی در نشست ستاد تنظیم بازار استان که امروز(۲۱ اردیبهشت) با حضور دادستان در دادسرای کرمانشاه برگزار شد، بااشاره به التهابات بوجود آمده در بازار، اظهار کرد: هیچ کمبودی برای توزیع کالاهای اساسی زندگی مردم در کرمانشاه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه طی یک ماه گذشته حدود دو هزار تن کالاهای اساسی بین مردم توزیع شده، گفت: برنج تایلندی، برنج هندی، شکر، گوشت گوساله، گوشت مرغ و روغن از جمله این کالاها بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بااشاره به شرایط خوب ذخیره گوشت مرغ در استان، گفت: مردم کرمانشاه روزانه ۱۲۰ تن مصرف گوشت مرغ دارند که به همین میزان هم کشتار روزانه داریم، با این وجود به دلیل التهابی که در بازار بوجود آمده و هجوم مردم برای خرید، مجوز گرفته ایم که طی روزهای آینده ۵۰ تن گوشت مرغ را از طریق ماشین های سیار در سطح شهر توزیع کنیم.

به گفته این مسئول در حال حاضر حدود ۵۲۱ تن ذخیره گوشت مرغ منجمد در سردخانه های کرمانشاه موجود است.

قاسمی در ادامه وضعیت ذخیره اقلام اساسی مردم در انبارهای کرمانشاه را مناسب توصیف کرد و گفت: کمبودی از این حیث نداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه از تشدید نظارت ها بر بازار کرمانشاه در این ایام هم خبرداد و گفت: طی یک ماه اخیر ۲۸۴۰ فقره بازرسی از مراکز تهیه، توزیع و عرضه کالاهای اساسی داشته ایم که منجر به تشکیل پرونده برای حدود ۴۰۰ مرکز با ارزش ریالی هفت میلیارد و ۴۲۸ میلیون شده است.

وی در پایان گفت: حذف ارز ترجیحی تنها بر روی شش تا هفت قلم کالای اساسی تاثیرگذار است، بنابراین نباید اجازه دهیم قیمت مابقی کالاها توسط عده ای سودجو افزایش پیدا کند.

۵۰ تن مرغ منجمد در کرمانشاه توزیع می شود/ ۱۰۵ تن روغن ذخیره داریم