مردم در اجرای طرح اصلاح یارانه ها دولت را همراهی کنند

خبرگزاری ایسنا

حجت الاسلام سید مهدی قریشی امروز ۲۳ اردیبهشت در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی شهر برگزار شد اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه ها را یک مجاهدت بزرگ در مسیر رفع مشکل تورم و قاچاق کالا دانست و گفت: چنانچه این حرکت بزرگ تحولی انجام نمی شد زمینه سوء استفاده سودجویان همچنان فراهم بود. 

وی ادامه داد: دولت سیزدهم مجاهدت کرد تا یارانه هرکس به جیب خودش برود و دست سودجویان از جیب ملت کوتاه شود. لذا ضروری است مردم با دولتمردان همراهی کند تا مسئولان در اجرای این طرح موفق شوند.

حجت الاسلام قریشی گفت: مسئولان نیز باید نظارت را بیشتر کنند تا مانع از قاچاق و خروج اقلام ارزان قیمت از کشور و فروش چندبرابری آن در خارج از کشور شوند. 

امام جمعه ارومیه با اشاره به دیدار رهبری با معلمان با تاکید بر آموزش علم نافع در مدارس افزود: در مدارس باید علاوه بر مباحث علمی، هویت و اعتماد ملی و درس مقاومت را به دانش آموزان بیاموزند. 

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر فراهم کردن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در مدارس باید معلمانی با سطوح علمی بالا تربیت شوند. 

حجت الاسلام قریشی با بیان بر اینکه امنیت شغلی برای کارگران باید فراهم شود بر لزوم استفاده از کالای ایرانی نیز تاکید کرد و افزود: با مصرف کالای ایرانی، میزان تولید داخلی افزایش می یابد و با راه اندازی خطوط تولید بیشتر، فرصت شغلی بیشتری نیز فراهم می شود. 

وی با اشاره به اینکه یکی از راههای رشد و توسعه اقتصادی، بهبود زیرساختهای حمل و نقل است، گفت: زمینه توسعه شبکه ریلی در استان فراهم است و چنانچه شبکه ریلی استان به شکل صحیح راه اندازی و توسعه یابد رشد اقتصادی سریعتر مهیا می شود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به ظرفیت معادن و گردشگری استان و نقش این پتانسیلها در رونق اقتصادی اظهار کرد: ضروری است زیر ساختهای گردشگری در شهرها توسط خدمات شهری بهبود یابد تا با حضور گردشگران سرمایه گذاری خوبی جذب شود. 

https://dailybuzz.ir/14/05/2022/%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%ac%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%a7%d8%b5%d9%84%d8%a7%d8%ad-%db%8c%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%87%d8%a7-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%b1/