تویوتا پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد/سایه کرونا همچنان روی صنعت خودرو

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی تویوتای ژاپن اعلام کرد که طی سال 2021، معادل 10.1 درصد افزایش فروش داشته و این مسأله باعث شده تا برای دومین سال پیاپی پرفروش‌ترین خودروساز جهان شود.

تویوتا گفته با احتساب فروش زیر مجموعه‌های خود به نام‌های دایهاتسو و هینو در سال 2021 معادل 10.5 میلیون دستگاه خودرو فروخته است.

رقیب اصلی تویوتا در بازار خودرو گروه خودروسازی فولکس واگن آلمان است که برخلاف خودروساز ژاپنی نه تنها افزایش فروش نداشته بلکه 5 درصد کاهش فروش را تجربه کرده و 8.9 میلیون دستگاه خودرو روانه بازار کرده که پایین‌ترین میزان در 10 سال گذشته به شمار می‌رود.

کمبود قطعات الکترونیکی خودرو باعث شده تا خودروسازان بزرگ بین المللی مجبور شوند تولید خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ پایین بیاورند. با این حال به نظر می‌رسد تویوتا توانسته بهتر از دیگر خودروسازان چالش کمبود قطعات الکترونیکی را‌‌‌‌‌‌‌‌ پشت سر بگذارد.

البته تویوتا گفته که به خاطر مشکلات پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا احتمالا در سال مالی جاری که در روز 31 ماه مارس 2022 پایان می‌یابد، نخواهد توانست به هدف‌گذاری تولید 9 میلیون دستگاه خودرو برسد.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


تویوتا پرفروش‌ترین خودروساز جهان شد/سایه کرونا همچنان روی صنعت خودرو