موافقت چین با بازدید کمیسیونر حقوق بشر از «سین کیانگ»

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک روزنامه چینی گزارش داده است که دولت پکن با بازدید کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل از منطقه سین کیانگ موافقت کرده است. 

براساس گزارش روزنامه «چاینا مورنینگ پست»، این گروه حقوق بشری سازمان ملل قرار است بعد از المپیک زمستانی 2022 که 4 تا 20 فوریه در چین برگزار خواهد شد به سین کیانگ سفر کند. 

کشورهای غربی چین را نقض حقوق اقلیت اویغور در استان سین کیانگ که در غرب چین قرار دارد متهم می‌کنند. دولت پکن اما این اتهامات را همواره رد کرده و آن را در راستای فشارهای غرب علیه پکن و سوء استفاده ابزاری از موضوع حقوق بشر علیه این کشور خوانده است. 

براساس گزارش رویترز، «میشل باچلهم کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل از سال 2018 در حال مذاکره با چین برای بازدید از این منطقه است. 

رویترز در ادامه نوشت، وزارت خارجه چین، دفتر نمایندگی این کشور در نیویورک و کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل به درخواستها برای صحبت درباره این مساله پاسخ نداده‌اند. 

چاینا مورنینگ پست در ادامه گزارش خود به نقل از منابعی افزود: چین گفته، موافقت با درخواست سازمان ملل به شرطی است که این بازدید به صورت «دوستانهم و با «حسن نیت» صورت بگیرد نه بر مبنای بازرسی یا تحقیقات رسمی.

انتهای پیام


موافقت چین با بازدید کمیسیونر حقوق بشر از «سین کیانگ»