کویت پروازهایش به عراق را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بغداد الیوم، دولت کویت امروز شنبه از توقف پروازهای خود به عراق خبر داد. در همین راستا، کویت اعلام کرد که به دنبال حمله راکتی به فرودگاه بغداد تمامی پروازهای خود به مقصد عراق را تا اطلاع ثانوی متوقف کرده است.

بر اساس این گزارش، تصمیم دولت کویت برای متوقف ساختن پروازهای خود به مقصد عراق در حالی اعلام شد که دیروز مصطفی الکاظمی، نخست وزیر این کشور خواستار خودداری کشورهای مختلف از اتخاذ چنین تصمیمی شده بود.

گفتنی است، منابع رسانه‌ای دیروز جمعه از حمله راکتی به فرودگاه «بغداد» خبر دادند. گفته شد که این فرودگاه با ۶ راکت هدف حمله قرار گرفته است. در همین راستا، واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق در بیانیه‌ای جزئیات حمله راکتی به فرودگاه بین‌المللی بغداد را منتشر کرد.

در بیانیه رسمی این واحد عنوان شد که ۶ راکت کاتیوشا به سمت فرودگاه بین‌المللی بغداد شلیک شد که به مکان انتظار هواپیماهای مسافربری خطوط هوایی العراقیه اصابت کرد و به ۲ هواپیمای مسافربری آسیب زد.

در بیانیه مذکور همچنین تصریح شد: این اقدام موجب تضعیف تلاش‌های دولت عراق در بازیابی نقش منطقه‌ای عراق و کارشکنی در تلاش‌های شرکت هواپیمایی العراقیه برای بازیابی جایگاه خود در سطح بین‌المللی و رفع محدودیت‌ها از آنها می‌شود.

در این بیانیه تأکید شد که به محض رخ دادن حادثه، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی وارد عمل شدند و ۳ راکت را در سکوی شلیک آنها در نزدیکی منطقه ابوغریب پیدا کرده و از کار انداختند. این بیانیه افزود: نیروهای امنیتی به سرنخ‌های مهمی درباره عاملان این اقدام دست یافته‌اند و اقدامات قانونی لازم را درباره آنان انجام خواهند داد.

کویت پروازهایش به عراق را تا اطلاع ثانوی متوقف کرد