نباید از تولید علم روز متناسب با نیاز نیروهای مسلح غافل شویم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، امیر سرتیپ محمدحسن باقری معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح امروز شنبه 24 اردیبهشت ماه در مراسم رونمایی از تالیفات جدید نیروی زمینی ارتش در حوزه مطالعات رزم که در ستاد این نیرو برگزار شد، اظهار داشت: محتوا مهم‌ترین اصل آموزش است و آموزشی که به‌روز و کارآمد نباشد، نمی‌تواند نیاز‌های سازمان را تأمین کند.

وی افزود: اگرچه ترجمه و استفاده از متون سایر کشور‌ها می‌تواند کارآمد باشد، اما ترجمه نمی‌تواند تمامی نیاز کشور ما را تأمین کند. ترجمه کتاب‌های روز دنیا می‌تواند به ما در حوزه دشمن‌شناسی کمک کند؛ اما باید مراقب باشیم که در این عرصه به سمت و سوی تقلید نرویم.

معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیرو‌های مسلح بر لزوم تلاش برای ارتقای سرانه مطالعه در نیروهای مسلح تاکید کرد.

امیر سرتیپ باقری گفت: باید تلاش کنیم که با فرهنگ‌سازی، سرانه مطالعه را در سطح نیرو‌های مسلح افزایش دهیم. باید دقت کنیم که در بحث ترجمه، آن چیزی که در کتاب‌های نظامی دشمنان ما آمده، چیزی است که آن‌ها از آن عبور کرده‌اند؛ لذا باید به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشیم و از تولید علم روز که متناسب با نیاز حوزه عمل خودمان است، غافل نشویم.

وی ادامه داد: همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی یکی دیگر از اصول مهم در ارتقاء سطح تربیت و آموزش در نیرو‌های مسلح است و همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی می‌تواند به ارتقای آن کمک کند. همچنین انجام اقدامات عملی و دانشگاهی می‌تواند به بومی‌سازی علوم در نیرو‌های مسلح کمک کند.

امیر سرتیپ باقری در پایان بیان داشت: نیروی زمینی ارتش در دفاع مقدس، جبهه مقاومت و عرصه‌های داخلی، دارای تجارب بسیار ارزشمندی است که می‌توان آن‌ها را به دانش راهبردی تبدیل کرد.


نباید از تولید علم روز متناسب با نیاز نیروهای مسلح غافل شویم