استمرار ارز 4200 تومانی هدررفت سرمایه‌هاست

خبرگزاری فارس :

 

روح‌الله متفکر آزاد نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به فساد موجود در تخصیص ارز 4200 تومانی اظهار داشت: یکی از هدف‌های دولت سیزدهم حذف ارز 4200 تومانی و اصلاح روند تخصیص آن است زیرا فسادهای زیادی در روند تخصیص آن بوجود آمده است.

وی افزود: همه کارشناسان اقتصادی معتقدند که توزیع ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی فقط موجب هدر دادن ارز کشور بوده و استمرار آن اقتصاد ایران را دچار بحران جدی خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: تدبیر اساسی و اطمینان از نحوه جبران اصلاح ارز 4200 مهم‌تر از حذف و یا اصلاح ارز 4200 تومانی است زیرا ممکن است اشکالات این روند به زندگی مردم صدمه جدی بزند.

متفکر آزاد گفت: دولت باید در نحوه جبران اصلاح تخصیص ارز 4200 تومانی کالاهای مورد نیاز و اساسی مردم را تضمین کند و نباید با اعطای یارانه نقدی که موجب افزایش نقدینگی در کشور می‌شود مسیر غلطی را برویم.

وی اظهار داشت:‌دولت باید به مردم اطمینان بدهد که کالاهای اساسی با قیمت مناسب در سبد زندگی آنان قرار گرفته و حذف ارز 4200 تومانی به زندگی مردم صدمه‌ای وارد نمی‌کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت:‌ دولت باید قیمت برخی کالاهای اساسی را تضمین کند تا خیال مردم بابت عدم گرانی آن و در دسترس بودنش راحت باشد و عملا اقشار مختلف جامعه سبد معیشتی روزانه خود را با امنیت کامل در دسترس خود ببینند که اگر این گونه باشد با حذف ارز 4200 تومانی هیچگونه صدمه‌ای به زندگی مردم وارد نشده و آثار تورمی هم نخواهد داشت.

 


استمرار ارز 4200 تومانی هدررفت سرمایه‌هاست