طراح پوستر یازدهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر مشخص شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید شکرنیا از طرف کارگروه ساماندهی مد و لباس به‌عنوان طراح پوستر یازدهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر تعیین شد و این طراحی در عین رعایت ضوابط و محدوده فرهنگی و همچنین حفظ هویت ایرانی، تلاش شده است با رویکردی مدرن، از نقوش قدیمی و نمادین ایرانی و المان‌هایی از مد و لباس استفاده شود و تصویری ساده و به روز طراحی شود تا مخاطب نوگرای امروزی با نقوش سنتی ایرانی-اسلامی، ارتباط برقرار کند.

همچنین با توجه به اینکه فضای غالب مد در دنیا عموماً با مد زنانه شکل می‌گیرد، در طراحی این پوستر سعی شده است با نمایش فرم‌ها به شکل یک خانواده، دیدگاهی خانواده محور، هم راستا با دیدگاه کلی جشنواره تصویرسازی و به نمایش گذاشته شود. از سوی دیگر ارتباط سه‌گانه ضوابط و شاخص‌های طراحی، تولید و تبلیغ و توجه به فرهنگ عمومی در طراحی پوشاک نیز مدنظر بوده است.

در عین حال رویکرد کلی جشنواره نیز با موضوع “ایران؛ سرزمین تعامل” با استفاده از خطوط ارتباطی رنگی بین اعضای خانواده (اجزای پوستر)، تصویرگری شده است که هم نشان تنوع فرهنگی و هم نشان تعامل خانواده به عنوان الگوی کوچک‌تر جامعه و اقشار مختلف مردمان این سرزمین باشد.

سعید شکرنیا دانش آموخته طراحی گرافیک و عضو رسمی انجمن صنفی طراحان گرافیک با سابقه فعالیت در حوزه مدیریت هنری و طراحی از سال ۸۲ تا کنون است.

برخی از فعالیت‌های او سردبیری و مدیریت هنری کتاب جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، مدیریت هنری جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ۱۳۹۷، طراحی در حوزه برندینگ و پوستر نمایشگاه‌های مختلف فرهنگی-هنری است.

شکرنیا همچنین برنده تندیس برتر دوسالانه طراحان گرافیک ایران – سرو نقره‌ای ۱۳۹۰ در بخش بهترین کاتالوگ، منتخب در مسابقات مختلف پوستر لاهتی فنلاند، پلاکات لهستان، صوفیه بلغارستان، دوره‌های مختلف پوستر تئاتر فجر، حضور در جشنواره‌های دعوتی فرهنگی هنری کلمبو، برترین پوسترهای ایرانی در بلژیک و …نیز می‌باشد.

برخی از آثار او نیز در کتاب‌های مختلف مانند لوگوهای برتر ایرانی، پوسترهای ایرانی، پویتر صوفیه، کارنما، سرو نقره‌ای سال ۹۰، ۹۲، ۹۴ به چاپ رسیده است.

طراح پوستر یازدهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر مشخص شد