نامزدهای بخش کودک و نوجوان جشنواره ادبی «شهید غنی‌پور» معرفی شدند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از دبیرخانه جایزه غنی پور، بنا بر اعلام محمد ناصری، دبیر جشنواره، داوران بخش نوجوان، از میان ۷۱۱ اثر چاپ اول منتشره در سال ۱۳۹۹ در این بخش، ۴۱ عنوان را بعد از چند مرحله ریزش برای مرحله نهایی و پس از مطالعه دقیق و بحث و تبادل‌نظر و گفت‌وگو در جلسات حضوری سرانجام چهار اثر زیر را به‌عنوان نامزدهای نهایی بخش نوجوان معرفی کردند.

نامزدهای بخش نوجوان:

کتاب مخفی نوشته مجید پورولی کلشتری از انتشارات کتاب جمکران

آتشگاه نوشته احمد مدقق از نشر صاد

به نقش گلیم نوشته محمد محمودی نورآبادی از انتشارات شهرستان ادب

آتیش پاره نوشته فاطمه بختیاری از انتشارات کتاب جمکران

داوری بخش نوجوان بیست و یکمین دوره جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور، بر عهده خسرو باباخانی، حبیب یوسف زاده و محمدعلی قربانی بوده است.

بخش کودک:

از میان ۹۷۵ اثر چاپ اول منتشره در سال ۱۳۹۹ و چند مرحله ریزش ۵۹ عنوان را به مرحله نهایی رساندند.  در مرحله نهایی این ۵۹ اثر توسط همه داوران دقیق مطالعه شد و با بحث و تبادل نظر سرانجام پنج اثر زیر را به‌عنوان نامزدهای نهایی بخش کودک معرفی کردند.

سه‌گانه سوسن طاقدیس با عنوان‌های او خواهرم است خواهر خود خودم،  من و غولم و بچه‌گربه‌ام، من چرا این‌جوری هستم؟ نشر محراب قلم

ماجراهای شنگل و منگل و چنگل، نوشته فرهاد حسن‌زاده، نشر نردبان

 نامه‌های موش بی‌سواد، نوشته سپیده خلیلی، انتشارات مدرسه

 زنبیلی پر از آواز گنجشک، نوشته عبدالصالح پاک، نشر شهرقلم

مجموعه فه فه زرافه، نوشته لاله جعفری، نشر پی‌نما

داوری بخش کودک از بیست و یکمین جشنواره ادبی شهید حبیب غنی‌پور، بر عهده ناصر نادری، علی‌اصغر جعفریان و محمدحسن حسینی بوده است.

به گزارش ایرنا جایزه ادبی حبیب غنی‌پور، یکی از آثار ماندگار زنده‌یاد امیرحسین فردی، پدر داستان انقلاب است که به منظور اعتلای ادبیات داستانی کشور از سوی شورای نویسندگان مسجد جوادالائمه (ع) از سال ۱۳۷۶ همه ساله برگزار می‌شود. جلسات قصه نویسی شورای نویسندگان مسجد از سال ۱۳۵۸، در روزهای دوشنبه هر هفته، زیر نظر زنده یاد امیرحسین فردی برگزار می شده است. 

اعضای این شورا متشکل از نویسندگان و منتقدان ادبی شناخته شده معاصر هستند. شهید حبیب غنی‌پور که دهم اسفند ۱۳۶۵ شهید شد، یکی از نویسندگان و فعالان فرهنگی در مسجد حضرت جوادالائمه (ع) بوده است. این جشنواره در بخش های مختلفی از جمله رمان بزرگسال، رمان کودک، رمان نوجوان و رمان آزاد در میان کتاب های منتشر شده برگزار می شود.

اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره ادبی حبیب غنی پور، دوشنبه ۹ اسفند ماه به صورت برخط برگزار خواهد شد.

نامزدهای بخش کودک و نوجوان جشنواره ادبی «شهید غنی‌پور» معرفی شدند